برنامه آتی

قله سنگر

1394/08/29 |1 روز

سرپرست برنامه : متعاقبا" اعلام میگردد.

کمیته برگزارکننده : کوهنوردی

نوع برنامه : عمومی

منطقه و نحوه دسترسی

مازندران - جاده فیروز کوه - منطقه سوادکوه - روستای اوریم

لوازم و تجهیزات مورد نیاز

تجهیزات ویژه برنامه یکروزه ( کفش کوهپیمایی مناسب ،کوله یک روزه،باتوم(چوب دست کوهنوردی)،گتر،لباس مناسب فصل،2وعده غذایی(صبحانه و ناهار)و...

نحوه ثبت نام

هزینه : عضو:22000 تومان ــ غیر عضو:25000 تومان

بصورت نقدی و واریزی/شماره کارت: 7187 - 4861 - 9971 - 6037 ملی کارت آقای هادی ابراهیمیان

زمان و مبدا حرکت

5:00 صبح روز جمعه - باشگاه داها

توضیحات بیشتر

سنگر 2700متر
قله سنگر در ناحیه کوهستانی منطقه سوادکوه از شمال به کوههای منطقه چرات و جنوب قله های سرخنی،عباسعلی وخره نرو و از غرب به قله بز کوش و از شرق به قله ارفع متصل می باشد قعله گردن از مهمترین دژهای ساخته شده در ایران باستان در این منطقه(اوریم) قرار دارد . این منطقه دارای چشمه های معدنی بسیاری میباشد که از ان جهت آب شرب روستا، آبیاری زمینهای کشاورزی پایین دست و سیراب نمودن دامها از آن استفاده میشود .

مسیر صعود :
برای صعود به قله سنگر اوریم بهترین و ساده ترین مسیر دست یابی از طریق جاده فیروزکوه بین شهر ورسک و منطقه سرخ آباد می باشد که بعد از رسیدن به روستا و تحمل 4ساعت کوهپیمایی میتوان به قله رسید. مناظر بسیار زیبا و گونه های متعدد پرندگان و حیوانات وحشی همانند قرقاول، کبک،کبوتر،دراج،تیکا، خرس،پلنگ،خوک وگرگ از خصوصیات زیستی و طبیعی منطقه میباشد.

آب و هوا :
تقریبا 50درصد از فصول سال دارای مه غلیظ مباشد که این خود عمل سرسبزی محیط بوده است . در پائیز و زمستان هوا بسیار سرد و با وزش باد توام و در بهار و تابستان معتدل و پایدار می باشد.