برنامه آتی

قله امام زاده قاسم

1394/07/10 |ا روز

سرپرست برنامه : آقای حمید کاکویی

کمیته برگزارکننده : کوهنوردی

نوع برنامه : عمومی

منطقه و نحوه دسترسی

استان مازندران-جاده هراز-منطقه لهاش-جنگل الیمستان

لوازم و تجهیزات مورد نیاز

تجهیزات ویژه برنامه یکروزه ( کفش کوهپیمایی مناسب، کوله یک روزه، باتوم(چوب دست کوهنوردی)،لباس مناسب فصل، 2وعده غذایی(صبحانه و ناهار)و...

نحوه ثبت نام

هزینه : عضو:22000 تومان ــ غیر عضو:25000 تومان

نقدی و به صورت واریزی/شماره کارت:6037991889937904 ملی کارت آقای هادی ابراهیمیان

زمان و مبدا حرکت

ساعت 5:30 صبح روز جمعه - باشگاه داها

توضیحات بیشتر

قله گنبندی شکل امامزاده قاسم با ارتفاع 2510 متر از قلل البرز شرقی بوده و راه صعود به آن از جنگل الیمستان میگذرد .کل مسافت مسیر از ابتدای جنگل تا به قله حدودا هفت و نیم کیلومتر می باشند و در کل مسیر دامنه شرقي قله دماوند دیده میشود . این منطقه كوه پايه ای بوده ودر ابتدای مسیر دارای جنگل انبوه و در اطراف قله فاقد پوشش گیاهی میباشد وبه خاطر زیبایی قوف العاده ای که دارد توریست ها ، کوهنوردان و طبیعت گردان زیادی به آنجا می روند . نزدیکترین روستاها به مبدا صعود روستاهای الیمستان و لهاش میباشند الیمستان روستایی توریستی است از توابع بخش مرکزی شهرستان آمل در استان مازندران، ایران قرار دارد. این روستا در دهستان چلاو قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۸۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۱۸ نفر (7 خانوار) بوده‌است. . پوشش گیاهی منطقه شامل درختان راش, ازگل ,ولیک بلوط و گیاهانی چون نعنای وحشی و آویشن,ازتا و ... است .

نکات حائز اهمیت

یک چشمه در اوایل مسیر در جنگل و یک چشمه با آب بسیار کم زیر امامزاده قاسم در قله وجود دارد اما بهتر است آب مورد نیاز به همراه برده شود / موبایل در بعضی قسمت های مسیر آنتن می دهد./ منطقه به شدت مه گیر بوده و علیرغم وجود علایم در طول مسیر خطر گم شدن بالا میباشد./ پناهگاهها و جان پناههاي موجود در طول مسير: امكان شب ماني در زائر سراي امام زاده حسن لهاش با امكانات سرويس بهداشتي تميز، برق و آب – مقبره امام زاده قاسم در ارتفاع 2510 متر – خانه هاي چوبي آقاي قاسمي بانيان امام زاده پايين قله البته در زمستان تقریباً خالی از سکنه می باشد.